O firmie

Czym jest LAS

Live Architecture Studio to polska marka działająca w branży architektoniczno – budowlanej. Firma powstała na bazie dorobku naukowego oraz wieloletniego doświadczenia zawodowego dwójki architektów – Piotra Grodeckiego i Michała Rogozińskiego.

Naszą główną ofertę stanowi kompleksowa realizacja energooszczędnych domów jednorodzinnych do stanu deweloperskiego. Klientom prywatnym oferujemy indywidualne projekty architektoniczne w wybranych technologiach budowlanych. Dla klientów inwestycyjnych wykonujemy projekty zespołów zabudowy bliźniaczej, szeregowej i mieszanej dla założeń urbanistycznych. Formuła architektoniczna oraz biznesowa są ściśle powiązane. Z tego względu dążymy do ich integracji, często wykorzystując systemy modułowe.

Misja

Nasza filozofia

Naszym celem jest kreowanie i propagowanie nowych modeli rozwiązań architektonicznych, dzięki którym można sprostać współczesnym potrzebom posiadania komfortowej przestrzeni mieszkalnej przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego.

Uważamy, że pomóc w tym może natura, która niczym otwarta encyklopedia stanowi bogate źródło rozwiązań doskonalonych przez 3,8 mld lat ewolucji. Z tego względu u podstaw naszej filozofii leży biomimikra – dziedzina nauki polegająca na analizie oraz naśladownictwie form, procesów i systemów występujących w świecie organizmów żywych – tak zwana świadoma emulacja geniuszu natury.

Ma to swoje przełożenie na stosowane w budynkach rozwiązania strukturalne, systemowe i materiałowe wykorzystujące naturalne właściwości lokalizacji oraz odnawialne źródła energii. Projekty są nieustannie doskonalone, tak aby wyróżniały się trwałością, ekologią oraz niskimi kosztami budowy i eksploatacji.

Założyciele

Michał Rogoziński

Architekt

Po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej rozwijał swoje umiejętności w Tokio u boku światowej sławy architektów takich jak Kengo Kuma, S.A.A.O. oraz laureat nagrody Pritzkera – Shigeru Ban.

Wraz z zespołem pracowni S.A.A.O. został uhonorowany Pierwszą Nagrodą International Design Awards oraz nominacją do LEAF Awards za projekt Beishu Gallery.

Architekt, przedsiębiorca, wykładowca Uniwersytetu Otwartego UW, na którym propaguje dziedzinę biomimikry i rozwiązania pro-środowiskowe.

Nr uprawnień 276/SWOKK/2017

Piotr Grodecki

Architekt

Pracownik naukowy, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Jest promotorem ponad 120 dyplomantów studiów inżynierskich i magisterskich.
Autor licznych zespołów mieszkalnych oraz domów prywatnych na terenie Warszawy i innych miast w Polsce.

Zaprojektował kilkaset domów w opracowanym i doskonalonym przez lata autorskim systemie dsd/3dt. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu bioniki strukturalnej i powłokowej. Uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Nr uprawnień ST 538/89

Media o nas

Publikacje i wypowiedzi